Tipyarady.sk

Príznaky ženskej plešatosti! Odhaľte ich, než bude neskoro!

Autor: homesmallgarden.com
Príznaky ženskej plešatosti! Odhaľte ich, než bude neskoro!

Mužská plešatosť je síce nežiaduca, ale pomerne bežná a normálna. Pokiaľ však ide o ženy plešatosť je trochu ponižujúca priťažujúca okolnosť. Je to tak preto, lebo väčšina žien je obdarená hlavou plnou vlasov. Ženský príklad rednutia vlasov známy aj ako  Alopecia Areata je problém imunitného systému postihujúci milióny amerických žien. Ženy postihnuté stratou vlasov sú dedične  extrémne citlivé na hormón dihydrotestosterón (DHT). To spôsobuje zníženie počtu vlasových folikulov, čo urýchľuje rednutie vlasov.

Prejavy ženskej plešatosti

V kontraste s mužskou plešatosťou je tá ženská jedinečného druhu. Začína väčšinou stratou vlasov na  sústredených na vrchu hlavy. Spočiatku to zvykne byť tenký pásik, ktorý sa postupom času zväčšuje na stále väčšie ložisko bez vlasov. Ženské rednutie vlasov nie je rovnaké ako mužské. Na rozdiel od mužov sa rednutie vlasov u žien  nedotkne prednej časti hlavy. Keď spozorujete, že vaše vlasy sú o niečo redšie, nepanikárite. Je to bežná záležitosť, ktorá môže postretnúť každého. Milé dámy nemajte strach, že prídete o svoje vlasy úplne. To sa ženám nestáva do takej miery ako mužom.

Prejavy ženskej plešatosti: Existuje niekoľko možných príčin ženskej plešatosti:

  • Menopauza

Približne polovica žien zažije určitú mieru straty vlasov ešte pred tým, než dosiahne 50 rokov. Spravidla to však začína byť omnoho horšie po menopauze. Hormóny posilňujúce vývoj vlasov sa začnú meniť rovnako ako sa začne znižovať hladina estrogénu, čím sa zmení aj množstvo vašich vlasov.

--> PRE POKRAČOVANIE ČLÁNKU KLIKNI NA NASLEDUJÚCU STRANU NIŽŠIE -->
Predchádzajúci Istý druh medu zabije všetky možné baktérie! Je to...
Nasledujúci Tajomstvo úľavy od bolestí chrbta je ukryté vo vašich chodidlách. Začnite cvičiť len 15 minút denne týchto 5 cvikov