Tipyarady.sk

Tajomstvo úľavy od bolestí chrbta je ukryté vo vašich chodidlách. Začnite cvičiť len 15 minút denne týchto 5 cvikov

Autor: healthybodyandtips.org
Tajomstvo úľavy od bolestí chrbta je ukryté vo vašich chodidlách. Začnite cvičiť len 15 minút denne týchto 5 cvikov

V Číne tisícky rokov používaná akupresúra využíva rovnaké princípy ako akupunktúra na podporu relaxácie a celkového dobrého stavu a liečbu rôznych ochorení. Niekedy sa označuje ako tlaková akupunktúra  Akupresúra  je často považovaná za jednoduchšiu formu akupunktúry bez ihiel. Ale čo presne  akupresúra je  a ako funguje?

Čo sa skrýva za akupresúrou?

Akupresúra je jednou z mnohých ázijských terapií, ktorej korene treba hľadať v tradičnej čínskej medicíne. Príkladmi ďaľších takýchto ázijských terapií sú qigong alebo Tuina. Shiatsu je japonská forma akupresúry. Tradičná čínska liečebná metóda opisuje špeciálne akubody alebo akupresúrne body, ktoré sa nachádzajú  pozdĺž meridiánov alebo kanálov vo vašom tele. Jedná sa o rovnaké meridiány a akubody, na ktoré sa zameriava akupunktúra. Všeobecne sa verí, že cez tieto meridiány – neviditeľné kanály v tele tečie životné energia alebo sila menom chi ( alebo qi ,čítaj „či“). Taktiež sa verí, že 12 hlavných meridiánov je spojených s jednotlivými orgánmi alebo sústavami orgánov a zabezpečujú systém komunikácie v celom tele. Meridiány začínajú v špičkách vašich prstov na rukách a sú prepojené s vašim mozgom a následne sa spájajú s určeným orgánom , ktorý je združený s daným meridiánom

Z tohto dôvodu nasledujúcich 5 jednoduchých cvikov vám pomôže zlepšiť rovnováhu, posilniť nohy a zmierniť bolesť:

  • Stláčanie prstov na nohách

Predtým ako začnete s týmto cvikom, uistite sa, že máte nohy dostatočne zahriate.  Stláčanie prstov na nohách je práve na tento účel veľmi užitočné .        V stoji sa trochu prehnite v kolenách a zatláčajte prsty do podlahy. Vydržte tak a rátajte do troch, potom tlak uvoľnite. Zopakujte to 10 krát po sebe trikrát denne.

--> PRE POKRAČOVANIE ČLÁNKU KLIKNI NA NASLEDUJÚCU STRANU NIŽŠIE -->
Predchádzajúci Príznaky ženskej plešatosti! Odhaľte ich, než bude neskoro!
Nasledujúci Tukožrútsky nápoj - na extrémne chudnutie (10 kg)