Lyžiarska móda bude ekologická

Čo sa bude nosiť na zjazdovkách v lyžiarskej sezóne 2019/2020


Dáte si záležať na tom, ako vyzeráte na zjazdovke? V tom prípade by ste sa mali zoznámiť s aktuálnymi trendami na tohtoročnú zimnú sezónu. Lyžiarska a snowboardová móda sa ponesie v znamení výrazných farieb, jednoduchosti, kvality, retro štýlu a ekologických materiálov. Zabúdať, by ste nemali ani na pohodlie a bezpečnosť.

POP na svahu

Lyžiarske oblečenie bude farebné, výrazné a pestrofarebné. Pri dámskych modeloch bude prevládať ružová, cyklámenová a fialová farba. Rovnako IN budú však i kombinácie bielej so striebornou. Páni sa môžu tešiť na zelené, modré, žlté a červené farby.
Nič nepokazíte ani army vzormi v pestrofarebnom prevedení alebo kúskami s neónovými detailmi. Samotný predstavitelia popredných značiek, ako sú Bergan alebo Oakley, popisujú farebnosť tohtoročného oblečenia ako popovú.
Výrazné vzory nahradia skôr jednofarebné kúsky, no populárny bude aj, takzvaný, obmre štýl, teda akési tónovanie výrazných a mnohokrát protikladných farieb či odtieňov.
Výrazné farby majú aj svoju praktickú stránku. Na svahu ste v nich dostatočne viditeľní, takže ani v hustej hmle, by nemalo dôjsť k zrážke s druhým lyžiarom či snowboardistom.

UNISEX !!!

Jazdiť môžete v oversize bundách, ale aj v priliehavých modeloch. Tento rok je jednoducho úplne jedno, či obľubujete rozťahané, poriadne zateplené, alebo priliehavé oblečenie.
Do módy sa vracajú aj kombinézy a nohavice v štýle montérok.
Vo všetkých prípadoch nezabúdajte na svoje pohodlie. Oblečenie by vás nemalo obmedzovať v pohybe a je dôležité, aby ste mali zakryté všetky časti svojho tela. Krátke bundičky či rukavice bez gumičky na zápästí, si teda nechajte radšej do mesta.

Lyžiarska móda bude ekologická

Aktuálna lyžiarska móda poteší všetkých ochrancov zvierat. Kožušinové čiapky, rukavice alebo lemovanie na bundách sú jednoducho OUT! V kurze sú naopak syntetické materiály, ako je polyester a Gore-tex.Ich výhodou nie je len ekologická stránka, ale i tá funkčná. Aj veľmi tenká vrstva takéhoto materiálu dokáže človeka dokonale zahriať, vďaka čomu nemusíte jazdiť zababušení ako cibuľa. Pri výbere vrchných kusov oblečenia pozerajte tiež na nepremokavosť materiálov. Vodný stĺpec je označený v milimetroch. Čím vyššie číslo, tým vyššia odolnosť voči vode.
Vnútornú úpravu z ovčej vlny nahradila taktiež syntetika. Využívaná je najmä fleece látka, ktorá je teplá a príjemná na dotyk.Retro je aktuálne

Videli ste film o anglickom skokanovi na lyžiach, Eddie the Eagle? Tento rok to bude na zjazdovkách vyzerať presne takto, pretože retro móda zo sedemdesiatych až deväťdesiatych rokov sa vracia. Zo skrine teda môžete vytiahnuť španovky po rodičoch a hor sa na hory! Retro kúsky si kúpite aj v novom vydaní. Strihovo a celkovým prevedením pripomínajú tie z rokov minulých, avšak farebnosťou, výrazne ožili.Komentáre