Potrebujete na jeseň posilniť imunitu? Pripravte si šípkový čaj.

Naši predkovia už od nepamäti využívali čisté prírodné produkty, ku ktorým bezpochyby patria aj šípky. Na tento zázrak prírody sa pri dnešnej záplave tabletiek už skoro zabudlo a pritom obsahujú viac vitamínu C ako citrón.

Potrebujete na jeseň posilniť imunitu? Pripravte si šípkový čaj.

Ako a kedy ich zbierať?

Šípky môžeme zbierať ak sú už pekne červené, spravidla je to od konca septembra až dovtedy, kým ich nepozbiera niekto iný alebo nezoschnú na kríku. Na zber plodov sa treba dobre pripraviť. Krík je posiatym množstvom ostňov, a preto je dobré mať odev s dlhými rukávmi a rukavice. Oberáme iba nepoškodené a pevné plody. V prípade, že si chceme šípky usušiť, je potrebné ich obrat ešte pred prvým mrazom, nakoľko po prvom mraze sú už na sušenie nevhodné. Takéto plody sú vhodné na prípravu lekváru či omáčok.

Šípky na sušenie je najvhodnejšie oberať počas slnečného dňa. Nazbierané plody je najlepšie ukladať do vzdušného košíka či papierovej tašky. V prípade, že to máte domov na skok, poslúži aj plastová nádoba. Čo najskôr po zbere je potrebné šípky usušiť.
Sušenie.

Máme niekoľko možností, ako šípky sušiť. Treba pritom pamätať na to, čo šípky obsahujú.

Počas sušenia je vhodné nepresiahnuť teplotu 50°C, aby sme neprišli o dôležité vitamíny. Sušiť ich môžeme v sušiarni ovocia či kuchynskej rúre. Takýmto spôsobom by to malo trvať asi dva dni.

Ja osobne však preferujem pomalé sušenie na čerstvom vzduchu. Plody je potrebné poukladať na jemné sitko alebo našponovanú textíliu tak, aby sa nedotýkali. Je potrebné ich aj z času na čas poobracať, aby sa rovnomerne sušili na celom povrchu. Takéto sušenie môže trvať aj viac ako dva mesiace, ale výsledok určite bude stáť za tú námahu a starostlivosť.
Príprava čaju.

Keď už máme šípky pekne suché môžeme si vybrať z niekoľkých receptov na prípravu čaju. V prvom rade je dobré šípky podrviť, najlepšie v mažiari. Potom si môžeme vybrať či ich zalejeme teplou alebo studenou vodou. Ak sa rozhodneme pre teplú vodu, šípky zalejeme teplou vodou a necháme lúhovať. Asi po 15 minútach, ak je už nápoj sfarbení do červená, môžeme konzumovať.

Ja osobne preferujem studenú vodu. Príprava sa veľmi nelíši. Šípky rozdrvíme, zalejeme studenou vodou a necháme lúhovať. Takýto postup si však vyžaduje viac času, asi pol dňa. Ak už máme šípky vylúhované a nápoj je sfarbení do hnedo červená, môžeme ho ohriať na teplotu, ktorá nám je príjemná na konzumovanie.


Typ.

Rozdrvené šípky dajte do uzatvára teľného sitka a ušetríte si čas pri cedení a šípky môžu ostať v pohári aj počas konzumácie tohto zázračného nápoja.

Prajem na zdravie.
Gazda Martin

Komentáre