Tieto farby sa hodia všetkým ženám po 40-tke - alebo tipy a triky, ako ostať štýlová v každom veku

Módne trendy sa menia naozaj závratnou rýchlosťou. Samozrejme, obvykle sa pravidelne a v rôznych obdobiach aj opakujú. Príkladom toho sú napríklad riflové nohavice. Mnohé ženy začnú po štyridsiatke upravovať svoj šatník s ohľadom na zmeny, ktorými si ich telo prechádza a obvykle sa mení aj ich štýl. Čo je teda vhodné a trendy aj pre ženy v tomto veku?

Tieto farby sa hodia všetkým ženám po 40-tke - alebo tipy a triky, ako ostať štýlová v každom veku
(zdroj: unsplash.com)

Farby sú rozhodujúce

Obliekať by sme sa určite nemali len na základe toho, aké kúsky oblečenia sú aktuálne moderné. Oblečenie by nám totižto malo predovšetkým dobre sedieť, byť prispôsobené našej postave a v neposlednom rade aj osobnosti. Samozrejme, ohľad treba brať aj na vek. Náš štýl sa mení počas puberty a dospievania a niekedy aj niekoľkokrát v dospelosti. Farby oblečenia v našom šatníku môžeme vybrať na základe rôznych kritérií. Väčšinou si jednoducho vyberieme farby, ktoré sa nám páčia, ale nie je na škodu voliť farby v šatníku na základe farebnej typológie, ktorá nám prináleží, najmä v súlade s našou farbou vlasov, očí a pokožky. Vhodne zvolené farby totiž dokážu výrazne ovplyvniť náš celkový vzhľad.

Biela je najlepšou voľbou

Zle zvolená farba oblečenia môže spôsobiť, že naša pokožka bude vyzerať mdlo alebo mať zvláštny odtieň. Tá správna zasa naopak dokáže našu pleť rozžiariť, prípadne aj zvýrazniť farbu vlasov a očí. Čo sa týka zrelších žien, niektoré odtiene oblečenia im môžu napohľad pridávať vek a zbytočne zvýrazňovať prejavy starnutia na pleti, iné zasa naopak vek dokážu razom ubrať. Za tie, ktoré vek pridávajú, sa vo všeobecnosti považujú hlavne tmavšie odtiene, no nie je to tak úplne vždy. Ak chcete staviť na istotu, voľte skôr decentné farby, než tie netradičné, ako napríklad nejaké neónové. Neutrálne odtiene na blúzkach, košeliach, svetríkoch alebo nohaviciach nič nepokazia. Najviac neutrálnou a zároveň univerzálnou farbou je jednoznačne biela, ktorá by mala byť v každom ženskom šatníku bez ohľadu na vek. Biele kúsky oblečenia sa zároveň dobre kombinujú, pôsobia profesionálne a elegantne, no v určitých kombináciách aj neformálne. Vsaďte na minimalistický štýl obliekania, v ktorom môže biela hrať jednu z hlavných úloh. Biele kúsky vytvárajú zároveň krásny kontrast s pokožkou a dokážu jej dodať jas a sviežosť, čo sa v strednom veku hodí. Farebná typológia a dolaďovanie k vašej farebnej typológii platí aj pre topánky. Samozrejme, biele nie sú veľmi praktické, ale ak ostanete pri zemitých odtieňoch, nič tým nepokazíte a topánky navyše veľmi ľahko doladíte k zvyšku outfitu. Využite naše FootShop zľavové kódy alebo eObuv zľavu, vďaka čomu nakúpite topánky naozaj výhodne.

Decentne, ale pokojne farebne

Medzi ďalšie farby, ktoré sa hodia nad 40 rokov, patria rôzne jemné zemité odtiene, od tých najsvetlejších až k stredne hnedým. Spomínaná biela so zemitými odtieňmi je tá najlepšia kombinácia farieb pre ženy, ktoré chcú vyzerať sofistikovane. Do šatníka si pridajte béžovú, krémovú, smotanovú, ťaviu, svetlejšiu kakaovú, strednú teplejšiu hnedú alebo koňakovú. Hodí sa aj staroružová až ružovohnedá a olivová. Vek nad 40 však určite neznamená odstránenie veselších farieb zo šatníka, akurát žiarivá žltá či krikľavoružová nemusia byť vždy dobrou voľbou. Ako sme spomenuli vyššie, v šatníku pre dámu, ktorá si chce oblečenie prispôsobiť svojej aktuálnej životnej etape, sú obvykle lepšou voľbou skôr decentné farby. Decentné a pritom farebné sú napríklad aj farby zo škály rôznych pastelových farieb, ako jemná ružová, mätová alebo levanduľová. Pôsobia sofistikovane a pritom podporia mladistvý vzhľad. Aj pri pastelových kúskoch však myslite na svoju farebnú typológiu. Pozrite si aj naše ďalšie zľavy na oblečenie a obuv, vďaka ktorým môžete nakupovať z pohodlia domova a za skvelé ceny.