Celoročný bazén a vírivka ideálne na relax

Cvičenie, oddych a relax po náročnom dni v práci sú v dnešnom hektickom svete nevyhnutnosťou. Predstavujú neodmysliteľnú súčasť zdravého životného štýlu a pomáhajú kompenzovať vysoké pracovné nasadenie a sedavý spôsob života.

Celoročný bazén a vírivka ideálne na relax
(zdroj: unsplash.com)

Celoročný bazén je výborná investícia do vlastného zdravia a pohody, lebo je spojený s množstvom výhod pre telo i myseľ. Navyše zaujme inovatívnymi technológiami, ekonomickými i ekologickými výhodami. Ak neviete, čo je swim spa, je najvyšší čas, aby ste sa s týmto unikátnym bazénom, spojeným s vírivkou, zoznámili.

Čo je celoročný bazén a aké sú jeho benefity?

Bazén s protiprúdom je unikátny predovšetkým v tom, že ide o celoročný bazén. To znamená, že ho môžete využívať počas celého roka, bez ohľadu na počasie. Príjemne chladnú vodu oceníte počas horúceho leta a teplú zasa počas treskúcej zimy.

Vďaka tomu môžete pravidelne plávať, cvičiť i relaxovať v každom ročnom období. To, samozrejme, pozitívne ovplyvní vaše celkové zdravie, výkonnosť i duševný stav. Aké sú ďalšie výhody swim spa?

Je spojením bazéna a vírivky

Bežný bazén využijete maximálne štyri mesiace v roku. Potom ho musíte zazimovať. Klasický bazén je určený najmä na plávanie. Celoročný bazén swim spa je spojením bazéna a vírivky, pretože na bazénových schodoch sú integrované masážne trysky. Tie poskytujú základnú hydromasáž, pri ktorej môžete pohodlne sedieť alebo ležať. K dispozícii sú aj praktické madlá, ktoré vám umožňujú vykonávať rôzne cviky vo vode na posilnenie problematických svalových partií.

Prospieva fyzickému i psychickému zdraviu

Zdravie je to najcennejšie, čo máme, a preto sa každá investícia v tomto smere mnohonásobne vráti. Swim spa prináša celoročnú možnosť venovať sa plávaniu alebo relaxovať pri hydroterapii. Hydromasáž v príjemne teplej vode uvoľňuje stuhnuté a boľavé svalstvo i kĺby a podporuje krvný obeh. To napomáha celkovej regenerácii a relaxácii. Ak máte problémy s pohybovým aparátom, swim spa využijete na hydroterapiu pravidelne.

Samozrejme, opomenúť nemožno benefity plávania a cvičenia vo vode. Tieto pohybové aktivity sú vhodné pre všetkých, vrátane ľudí s nadváhou i zdravotnými problémami. Posilňujú kardiovaskulárny aparát, posilňujú svalstvo, zlepšujú náladu a spevňujú ochabnuté telo. Swim spa umožňuje nastaviť si intenzitu tréningu podľa potrieb a preferencií, nakoľko disponuje šiestimi smerovo nastaviteľnými a regulovateľnými tryskami s protiprúdom.

Spája rodinu a priateľov

Kvalitné vzťahy sú zárukou plnohodnotne prežitého a šťastného života. Avšak fungujú iba vtedy, keď sa o ne staráme. Celoročný bazén s protiprúdom ponúka ideálnu príležitosť na zmysluplné trávenie voľných chvíľ s rodinou a priateľmi, čo, samozrejme, vedie k utuženiu vzájomných vzťahov. Swim spa je stvorený na romantické večery vo dvojici, rodinné i priateľské stretnutia.

Šetrí financie i prírodu

Vstupná investícia do celoročného bazéna sa vám vráti v podobe ušetreného vstupného do wellness centier a aquaparkov. Prinesie vám pevnejšie zdravie, lepšiu náladu i kvalitnejšie vzťahy. Opomenúť nemožno ani ďalšie benefity v oblasti financií. Ktoré sú to? Tak napríklad vodu vo swim spa stačí meniť raz do roka, pretože disponuje pokročilým filtračným systémom s ozonátorom. Vďaka tomu miniete aj menej peňazí na bazénovú chémiu.

Ekonomická výhodnosť sa spája aj so samotným tvarom bazéna, kabinetom z odolného dreva a termokrytom, ktorý zabraňuje úniku tepla, a tiež eliminuje znečistenie bazéna vo vonkajšom prostredí a prieniku UV žiarenia. Ak sa k tomu pridajú použité pokročilé inovatívne technológie, náklady na prevádzku swim spa sú porovnateľné s bežnými bazénmi.

Opomenúť nemožno ekologické výhody. Už len tým, že vodu stačí meniť raz do roka, je celoročný bazén šetrný aj k životnému prostrediu. Tento aspekt podporujú aj už spomenuté použité technologické vychytávky.

Komerčný článok