Single a šťastný – ako sa naučiť zvládať svoje biologické hodiny, narážky rodinných príslušníkov a samotu

Byť nezadaný, alebo ako sa moderne hovorí „single“, je náročné v každom veku. Neuľahčujú nám to hlavne rodinní príslušníci a známi, ktorí už zadaní sú. Obdobie v živote, počas ktorého je človek sám, však nie je nič neprirodzené. Ako neupadnúť do depresie, prípadne sa bez rozmyslu nevrhnúť hneď do prvej možnosti vzťahu, ktorý je po ruke?

Single a šťastný – ako sa naučiť zvládať svoje biologické hodiny, narážky rodinných príslušníkov a samotu
Single a šťastný – ako sa naučiť zvládať svoje biologické hodiny, narážky rodinných príslušníkov a samotu (zdroj: unsplash.com)

Zmeňte zaužívané stereotypy

Na to, aby ste neprepadli panike, že ostanete až do konca života sám, prípadne neuverili pocitu, že ste neviditeľní a nikto vás nemá rád, je naučiť sa komunikovať sám so sebou a venovať si čas. Pokojne vezmite na prechádzku sám seba alebo si akokoľvek inak urobte radosť. Nebojte sa denne si variť, hoci aj pre jedného a napriek tomu, že máte možno z domu zafixované, že sa to neoplatí. Naopak – dopriavajte si nové jedlá a chute a rozmaznávajte sa.

Nájdite si nové záujmy

Čo tak začať opäť študovať? Či už večernú školu, online alebo čokoľvek, na čo ste doteraz nemali čas a odvahu. Zistite, čo vás baví a nebojte sa za tým ísť. Teraz je najvhodnejší čas, pretože vám nič a nikto nestojí v ceste. Začnite cvičiť, je to skvelý spôsob, ako zo seba dostať negatívnu energiu a zároveň niečo urobiť pre svoje telo. Objavujte svoju kreativitu – chyťte do rúk ceruzky, hlinu, náradie, ihlice alebo čokoľvek, na čo ste možno dlho nemali čas, prípadne ste to vždy chceli vyskúšať.

Nehľadajte za každú cenu partnera

Zoznamujte sa s novými ľuďmi. Nemusíte hneď úporne hľadať potenciálneho otca svojich detí, rozšírte len okruh svojich známych a priateľov. Určite vám popri trávení času sám so sebou padne vhod, ak budete mať občas niekoho, s kým môžete zájsť do kina, na nákupy či na večeru. Dobrým prostredím na spoznávanie nových ľudí je napríklad skupinová záujmová aktivita, či už šport, nejaký kurz alebo umelecká činnosť, ako zborový spev alebo amatérske divadlo.